Jesteś tutaj:

Eksperymenty z kolorami

Na ostatnich zajęciach koła plastyczno -technicznego „Plastuś” przedszkolaki miały okazję przeprowadzić kilka ciekawych eksperymentów. Na początku zadaniem dzieci było odpowiedzenie na pytanie, jaki kolor ma woda. Po ustaleniu poprawnej odpowiedzi przedszkolaki przystąpiły do barwienia wody za pomocą kolorowej bibuły, a następnie do mieszania ze sobą kolorowej wody tworząc kolory pochodne. Drugą zabawą, w której uczestniczyły dzieci było barwienie soli, za pomocą kolorowej kredy. Dzięki temu zajęciu dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale też ćwiczyły małą motorykę. Kolejną zabawą zorganizowaną na kółku było zdejmowanie odcisków palców z lustra za pomocą kolorowej kredy. Również ta zabawa przypadła do gustu przedszkolakom, które mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi detektywi. Ostatnią zabawą było barwienie mleka za pomocą barwników spożywczych oraz tworzenie z nich wielobarwnej mozaiki, ta zabawa pokazała jak bardzo kreatywne potrafią być dzieci. Zajęcia bardzo przypadły do gustu dzieciom, dlatego w przyszłości na pewno zorganizujemy zajęcia o podobnej tematyce.