Jesteś tutaj:

„Woda – źródło życia na Ziemi”

UWAGA! UWAGA! Udało się! Projekt naszej placówki „Woda – źródło życia na Ziemi” został laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.”  Nadrzędnym celem naszego projektu jest zwiększenie wiedzy dzieci z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem podejmowania konkretnych działań poprawiających stan środowiska wodnego i zbiorników wodnych w najbliższej okolicy oraz zachęcenie do prezentowania aktywnej postawy w odkrywaniu tajemnic świata przyrody i wobec jego problemów. Będzie on realizowany od 1 marca do 30 czerwca na terenie przedszkola i podczas wycieczek terenowych, a uzyskany grant przeznaczony zostanie na aranżację przestrzeni edukacyjnej w ogrodzie przedszkolnym na eko-pracownię, która stanie się centrum obserwacji, badań i doświadczeń dzieci. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu w wysokości 20 tys. zł dzieci będą uczestniczyły m.in. w:

–  wycieczkach pieszych do ujęcia wody i na oczyszczalnię ścieków oraz autokarowych do Centrum Nauki i Techniki -EC1 w Łodzi, interaktywnego centrum edukacji PGE GIGANTY MOCY i do szkółki leśnej w Borowinach oraz nad zbiornik retencyjny „Patyki” w Zelowie,

– spotkaniach z ciekawymi osobami zajmującymi się przyrodą i ekologią m.in. biologiem, hydrologiem, laborantem, ratownikiem wodnym i lekarzem,

– 5 warsztatach ekologicznych na temat wody.

Koordynatorem projektu jest pani Ewa Tyluś.

   Już nie możemy doczekać się czekających nas atrakcji, świetnej zabawy oraz zdobycia nowych doświadczeń.