Jesteś tutaj:

Wycieczka do Gigantów Mocy i schroniska w Bełchatowie

29.01.2019r. Grupa Tropicieli i Wynalazców wybrała się na wycieczkę do Gigantów Mocy na przedstawienie ,,O małej syrence w niejednej piosence” Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

Pełna muzyki i światła opowieśc o małej syrence Vivien. Widzowie wraz z bohaterami sztuki zawędrowali w głębiny oceanu, gdzie poznali tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę.

Musical “O małej syrence w niejednej piosence” zachwycił dzieci oraz dorosłych. Znakomita gra świateł, wspaniałe kostiumy, mądre i melodyjne piosenki zabrały dzieci do krainy marzeń.

Na terenie przedszkola odbyła się zbiórka suchej karmy i puszek dla psów i kotów, kocy oraz ręczników, które dzieci przekazały po przedstawieniu do schroniska. W trakcie wizyty dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy i koty, a pracownik schroniska opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Jednocześnie mamy nadzieję, że spotkanie z kotkami i pieskami sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.