ZABAWY Z JĘZYKIEM CZESKIM

W grudniu 2018 roku zakończyliśmy projekt „Zabawy z językiem czeskim” realizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W naszym przedszkolu przez cały ubiegły rok raz w tygodniu miały miejsce zajęcia z języka czeskiego skierowane do naszych przedszkolaków. Maluchy poprzez zabawę uczyły się języka czeskiego, który jest ważny dla społeczności lokalnej ze względu na historię miasta Zelowa.

Nie obce dzieciom są takie postaci jak Makowa Panienka, Rumcajs czy Żwirek i Muchomorek. Ich przygody stały się tematem inscenizacji wystawianych m.in. podczas XVI Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych.

W okresie ferii zimowych w naszej placówce miały miejsce zajęcia otwarte skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu miasta i gminy Zelów. Podczas tych zajęć nauczyciel języka czeskiego zaprezentował bohaterów popularnych bajek czeskich, a uczestnicy Zabaw z językiem czeskim zaprezentowali swoje umiejętności językowe w krótkim przedstawieniu. Następnie maluchy oraz ich rodzice wzięli udział w zabawach ruchowych, uczyli się popularnych czeskich rymowanek  i piosenek dla dzieci.

Koniec realizacji zadania nie oznacza końca nauki języka czeskiego, ponieważ na rok 2019 również otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na „Zabawy z językiem czeskim”.

Zapraszamy więc na zajęcia HRY S ČESKÝM JAZYKEM HROU UČIME SE ČESKY