Jesteś tutaj:

,,Jasełka na wesoło”

18 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Wynalazców” w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko- Reformowanej w Zelowie przedstawiły ,,Jasełka na wesoło” dla swoich rodziców, organu prowadzącego: dyrektora przedszkola pani Beaty Jersak, Proboszcza parafii ks. Tomasza Pieczko i Prezesa Kolegium Kościlnego Pana Mirosława Prajzendanca oraz zaproszonych gości: Burmistrza Pana Tomasza Jachymka, Sekretarza Miasta Pani Agnieszki Mysłowskiej, Delegata Biblioteki Miejskiej Pani Anety Kasprzykowskiej oraz Przewodniczącej Czechów w Polsce Pani Wiery Pospiszył. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybył też lekarz, murarz, nauczyciel i wójt, aby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Nie zabrakło również scenki z diabłami, którzy poszukiwali zagubionych rogów. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe i grali na instrumentach. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył przedszkolakom prezenty, a wszystkim zgromadzonym życzył: Wesołych Świąt!