Jesteś tutaj:

Świąteczna pomoc

Święta to magiczny czas dla większości zarówno małych, jak i dużych ludzi. W tym okresie zdajemy sobie sprawę jak ważne jest słowo rodzina oraz bliskość. Nieważne stają się wszelkie niesnaski czy nieporozumienia. Ważny jest natomiast wspólnie spędzony czas. Dla najmłodszych oczywiście święta kojarzą się także z prezentami. Naszych przedszkolaków uczymy jednak, że cieszyć trzeba się nie tylko z brania ale także z dawania. W związku z tym z okazji zbliżających się Świąt dołączyliśmy wraz z przedszkolakami oraz ich rodzinami do dwóch akcji organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Pierwsza z nich polegała na stworzeniu świeczników z masy solnej, które zostaną przekazane podopiecznym MOPS-u podczas zorganizowanej dla nich kolacji wigilijnej. Przedszkolaki bardzo chętnie pomogły w tworzeniu świeczników a śmiechu było co nie miara.

Druga akcja, w której wzięli udział rodzice oraz dzieci z naszego przedszkola to zbiórka używanych zabawek dla dzieci, których rodzice korzystają z pomocy MOPS-u. W tym przypadku zaskoczeniem dla pracowników przedszkola ale także dla pracowników MOPS-u było to jak hojne potrafią być dzieci, gdyż ilość zebranych zabawek okazała się być zaskakująco duża. Dzieci zrozumiały, że nie wszyscy mają tak dużo jak oni i bez żalu rozstały się z częścią zabawek, co świadczy o tym jak wspaniałe mamy przedszkolaki. W tym przypadku potwierdza się powiedzenie, że święta to czas cudów.