X Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, dnia 16 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wygiełzowie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Jego celem było: rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie i utrwalanie wiadomości dotyczących historii Polski poprzez treści zawarte w tekstach piosenek, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.

W imprezie, zorganizowanej już po raz dziesiąty, uczestniczyło 24 solistów z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Zelów. Nasze przedszkole reprezentował Nikodem Gabinowski, który zajął I MIEJSCE!  Gratulujemy!