Jesteś tutaj:

KONKURS PLASTYCZNY ,,MOJA OJCZYZNA”

Konkurs plastyczny ,,Moja ojczyzna” już za nami!

Od 04.10.2018r. do 26.10.2018r. zorganizowaliśmy w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie konkurs plastyczny pt. ,,Moja ojczyzna”. Nasz konkurs był na tyle wyjątkowy, że został objęty Honorowym Patronatem przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie.

Inspiracją do stworzenia konkursu było obchodzenie w tym roku ważnego dla każdego Polaka święta- setnej  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Celem konkursu plastycznego było: kształtowanie postaw patriotycznych, rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci, zaangażowanie dzieci  rodziców w wspólne działania artystyczne.

Konkursem interesowało się bardzo dużo osób i z każdej grupy przedszkolnej otrzymaliśmy przepiękne prace plastyczne. Komisja konkursowa w dniu 29.października spotkała się, aby wyłonić zwycięzców. Koordynator konkursu p. Ewelina Felicjańska zaprosiła wszystkich laureatów na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego w dniu 13.11.2018r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie.

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami przybyli na rozstrzygnięcie konkursu, zostali przywitani przez dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie panią Barbarę Berlińską. Następnie pani Ewelina Felicjańska przedstawiła cel spotkania oraz zadała dzieciom pytania nawiązujące do wiersza ,,Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy. Po krótkim wstępie nadszedł długo oczekiwany przez dzieci czas, czyli rozdanie nagród. Dyrektor Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie pani Beata Jersak i dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie pani Barbara Berlińska ogłosiły następujące wyniki konkursu plastycznego ,,Moja ojczyzna”:

  • W GRUPIE 3-LATKÓW:

I miejsce

NATALIA NIEWIADOMSKA, LAURA MALINOWSKA, IGA PUCHALSKA

  • W GRUPIE 4-LATKÓW:

I miejsce

ANTONI JACHIMEK, SEBASTIAN KOŻUCHOWSKI

II miejsce

MAJA SZEWCZYK, HANNA KOZIOŁ

  • W GRUPIE 5-LATKÓW:

I miejsce

WOJCIECH NOWICKI

II miejsce

NOEMI IVAMI

III miejsce

ESTERA RYBAK, LENA BURESZ, KAROL ADAMCZYK

  • W GRUPIE 6-LATKÓW:

I miejsce

SZYMON KOŻUCHOWSKI

II miejsce

OSKAR KISIEL, JAKUB SAŃDA, HANNA POSPISZYŁ, ZOFIA KRUK

III miejsce

KORNELIA GĘBAROWSKA, MACIEJ SZEWCZYK, JIMMY IBOK, JULIA ACKERMANN, ALICJA KOTLAREK

Zostały również rozdane wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie, którą otrzymał/a:

– Jakub Sańda, Lena Buresz, Laura Malinowska, Maja Szewczyk

Po ogłoszeniu wyników i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia dzieci i ich opiekunowie mieli możliwość obejrzenia wystawy prac przedszkolaków, która została pięknie wyeksponowana przez panią Anetę Kasprzykowską w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Adama Mickiewicza w Zelowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie patriotycznym. STO LAT POLSKO!