Jesteś tutaj:

Przedszkolaki w Sali Pamięci

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z dwóch najstarszych grup- Tropiciele i Wynalazcy, udali się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Celem wizyty było zapoznanie się z eksponatami znajdującymi się w Sali Pamięci otwartej w szkole.
Naszą przewodniczką została pani Róża Pawlak- Skrok, która wraz z kilkoma licealistkami w przystępny dla dzieci sposób opowiedziała dzieciom o naszej Ojczyźnie oraz Niepodległości. Dla przedszkolaków przygotowana została prezentacja, w której między innymi przybliżona została postać Józefa Piłsudskiego. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia znajdujących się w Sali eksponatów wśród których występowały stare żelazka na duszę, kołowrotki, czółenka oraz suszarka. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zgromadzone przedmioty. Na koniec spotkania pani Róża zachęciła do tego, by zorganizować w przedszkolu konkurs, który wyłoni dwójkę dzieci, które zapamiętały najwięcej szczegółów związanych z dzisiejszą wizytą. Uwieńczeniem spotkania były słodkości od pani dyrektor ZSO oraz wspólna zabawa na placu zabaw.

Warto nadmienić, że obok pani Róży Pawlak- Skrok oraz pani Doroty Anglart- Figas Salę Pamięci tworzyła także nasza pani dyrektor Beata Jersak.