Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte z Rodzicami w Grupie Wynalazców

W dniu 5 listopada 2018 roku w Grupie Wynalazców odbyło się pierwsze zajęcie otwarte z rodzicami pod tytułem: „Dzień Niepodległości”. Celem zajęć było przede wszystkim zapoznanie z wydarzeniami historycznymi mającymi ważne znaczenie dla Polski (11 listopada) oraz budzenie przywiązania i szacunku dla ojczyzny. Podczas zajęć otrzymaliśmy od p. Betiny paczkę z listem od Żołnierza Wojska Polskiego. Dzieci z zaciekawieniem otworzyły paczkę, a p. Ewelina przeczytała dzieciom list od żołnierza, który zawierał rozkazy do wykonania 🙂 Dzieci miały m.in. za zadanie wysłuchać uważnie legendy o ,,Czechu, Lechu i Rusie”, poruszać się po sali z biało-czerwonymi wstążkami w rytm piosenki ,,Co to jest niepodległość?”oraz podzielić na sylaby słowa związane z Niepodległością . Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci. Na zakończenie przedszkolaki dobrały się w pary i zagrały w grę planszową ,,POLSKA. Zadaniem Rodziców było wspieranie dzieci oraz dbanie o to, aby gra przebiegała fair play.