Jesteś tutaj:

Światowy Dzień Jabłka

W naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy ,,Światowy Dzień Jabłka”  .

Dnia 28 września w GRUPIE ODKRYWCÓW właśnie obchodziliśmy to zdrowe i smakowite święto,którego celem było zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.

Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.  Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe i suszone, piły sok z jabłek, wykonywały szaszłyki z owoców, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek , porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko .

Dzień Jabłka pomógł wszystkim zrozumieć, że ,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.