Jesteś tutaj:

Jesienne sprzątanie świata

Starszaki z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie 25 września 2018r. włączyły się do akcji „Jesienne Sprzątania Świata”.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Nauczycielka szczególną uwagę dzieci zwróciła na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Średniaki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały panie, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.