OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I…

20 września to ważne święto dla każdego przedszkolaka. Ustanowiono je w 2013 roku, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. Z okazji ogólnopolskiego dnia przedszkolaka zorganizowaliśmy we współpracy z innymi przedszkolami z terenu naszego miasta obchody dnia przedszkolaka. Były piosenki, piękne balony i słodkości, które zapewnili nam rodzice maluchów oraz zaproszeni na tę uroczystość goście – Pani Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska i Kierownik Referatu Oświaty Pani Małgorzata Gajda.

Po głównych obchodach nasze przedszkolaki z GRUPY TROPICIELI i GRUPY WYNALAZCÓW ruszyły do Domu Kultury na wystawę malarstwa Pani Joanny Samborskiej pt. ,,Wiejskie klimaty”. Podczas ciekawej prelekcji malarki przedszkolaki miały bezpośredni kontakt z dziełami sztuki, dzięki którym zapoznały się z wyglądem i zwyczajami dawnej wsi.

Wracając z Domu Kultury przedszkolaki zwiedziły dwa kolejne punkty: sklep z płytkami i artykułami budowlanymi  ,,DEDAL” oraz sklep ogrodniczy ,,FLOR-MARKET”. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem sprzedawcy oraz z asortymentem danego sklepu. Bardzo dziękujemy Pani Danucie i Pani Marcie za możliwość zwiedzenia obiektów 🙂

Dzieci z GRUPY BADACZY i ODKRYWCÓW również uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tańce i zabawy przy ulubionych piosenkach pozwoliły zintegrować się dzieciom z obu grup, a słodki poczęstunek przygotowany przez mamy dodatkowo umilił ten dzień pełen radości, uśmiechu i zabawy. Najważniejszym elementem dzisiejszych obchodów było wypuszczenie w niebo wielobarwnych balonów pod hasłem „Z marzeniami do nieba”, a radość i głośny śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Pani  dyrektor  Beata Jersak odwiedziła każdą grupę ze słodką niespodzianką i życzyła dzieciom miłego święta. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.