Jesteś tutaj:

Audycja muzyczna

Dnia 19 września odbyło się w naszym przedszkolu pierwsze powakacyjne spotkanie z artystami „Filharmonii Łódzkiej”. Przedszkolaki uczestniczyły w koncercie pt.: „A w przedszkolu gra muzyka”. Po wakacyjnej przerwie dzieci przywitał Pan Witek, który przywiózł do przedszkola ze sobą gościa. Pan Witek przedstawiał zagadki muzyczne o różnych państwach, a my wspólnie je odgadywaliśmy. Natomiast Pan Adam zapoznał dzieci z akordeonem. Były oklaski i muzyka, które rozbrzmiewała po naszej sali.

Pan Witek zapoznał nas z piosenką, a oto jej treść:

 Kto chce wiedzieć,

Jak muzyka będzie dzisiaj bawić nas.

Niech posłucha instrumentów,

Które wkrótce zabrzmią wraz.

 

Jaką bajkę zagra klarnet,

Czy wesoło zabrzmi flet?

O tym zaraz-

Ale najpierw zaśpiewajmy refren ten.

 

Pa pa pa pa rap pa pa pa

Pa pa rap pa pa pa pa pa rap pa paaaa.

 

Na zakończenie Pani Witek podziękował wszystkim za uwagę i powiedział, że tą piosenką zaczniemy następny koncert. Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością.