Jesteś tutaj:

FESTIWAL TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH

W dniach od 06 do 12 czerwca 2018r. w Muzeum Braci Czeskich Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Zelowie odbył się XVI Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych „MALI – WIĘKSZYM”.

W festiwalu tym wzięło udział dziewięć placówek z terenu miasta i gminy Zelów. Grupa teatralne Komeniuszki z Przedszkola Edukacyjnego, jako gospodarze imprezy, wystawili bajki pt. „Jak Rumcajs uratował tęczę”.

Wszystkie zespoły teatralne, które wzięły udział w Festiwalu zajęły I miejsca. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, zestawy  czapeczek do przedstawień teatralnych oraz statuetkę. Nagrodą główną był wyjazd do Teatru Piccolo w Łodzi na przestawienie pt.: „Złota kaczka i duch starego zamku”.

 XVI Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych zrealizowano dzięki dofinansowaniu z  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na zakończenie festiwalu wszystkich uczestników konkursu zaprosiliśmy na słodki poczęstunek.