Jesteś tutaj:

PRZEGLĄD BAJKI CZESKIEJ

W Przedszkolu Edukacyjnym im. J. A. Komeńskiego w dniach od 09.04. do 11.04.2018r. odbyło się spotkanie z kulturą czeską w postaci VIII Przeglądu Bajki Czeskiej współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na który zaprosiliśmy nauczycieli oraz dzieci 5 i 6 – letnie z innych przedszkoli i szkół w Zelowie. Przegląd rozpoczął się nauką powitania w języku czeskim – Ahoj, a następnie na wielkim projektorze wyświetliliśmy najsłynniejsze czeskie bajki tj.: „Przygody krecika”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Makową Panienkę”, „Żiżalaci”, „Maxi pies” oraz „Przygody Rumcajsa”. „Przegląd bajki czeskiej” zakończył się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. : „Moja ulubiona bajka czeska”. Do konkursu zgłosiło się bardzo wielu uczestników. Autorzy najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni podczas „XVI Festiwalu Teatrzyków  Przedszkolnych” organizowanych w Muzeum Braci Czeskich znajdującym się przy Przedszkolu Edukacyjnym w Zelowie.

Dnia  11.04.2018r. dzieci z trzech najmłodszych grup także spotkały się na dużej sali, aby wspólnie obejrzeć bajki produkcji czeskiej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wybrane przez panie bajki. Wszystkie rozpoznały ,,Krecika”, a co niektóre z nich po raz pierwszy obejrzało ,,Sąsiadów”. Głównym celem spotkania było zachęcanie dzieci do czynnego interesowania się językiem czeskim. Przedszkolaki były zachwycone bajkami i na pewno za rok przeprowadzimy kolejny przegląd bajek czeskich.