Jesteś tutaj:

Uroczystość przedszkolna „Jasełka”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci.

Jasełka na stałe wpisały się do przedszkolnego kalendarza, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.  Także i w tym roku nie mogło zabraknąć spotkania opłatkowego, które odbyło się od 19 do 21 grudnia w trzech grupach wiekowych.

Dzieci długo przygotowywały się do występów, chętnie uczyły się ról oraz uczestniczyły w próbach. Nie mogło zabraknąć również przepięknych dekoracji, które sprawiły, że sala wyglądała uroczo. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem, aniołkami i Gwiazdą Betlejemską. W oddali stała choinka, a tuż obok żłobek z Jezuskiem.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, prezentowali się doskonale. Każda grupa przedstawiła własną część artystyczną, która zakończyła się wspólnym kolędowaniem. Recytacja wierszy, taniec świąteczny, śpiewanie kolęd to tylko niektóre atrakcje, które zaprezentowały dzieci. Po wszystkich występach przyszedł do dzieci długo wyczekiwany Święty Mikołaj i rozdał wszystkim prezenty.

Podczas spotkania panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera, którą wszyscy zapamiętamy na długo.