Jesteś tutaj:

Wycieczka do Urzędu Pocztowego w Zelowie

Dnia 06 grudnia 2017r. z okazji Mikołajek odbyła się wycieczka do Urzędu Pocztowego w Zelowie. W spotkaniu wzięły udział wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola.

Dzieci zobaczyły budynek poczty oraz zapoznały się z pracą urzędników pocztowych. Urzędniczka uświadomiła dzieci, jaką funkcję spełniała poczta w dawniejszych czasach, a jak urząd funkcjonuje współcześnie.

Urzędniczka pokazała dzieciom również zaplecze skrytek pocztowych opowiadając, jaka jest droga listu od momentu wrzucenia go do skrzynki. Dzieci dowiedziały się, jakie są sposoby przesyłania listów za granicę naszego kraju, tj. drogą lądową, powietrzną oraz wodną.

Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który gościł właśnie w Urzędzie Pocztowym w Zelowie. Chętne dzieci mogły usiąść Mikołajowi na kolana i poprosić o wymarzona zabawkę pod choinkę. W nagrodę dzieci otrzymały drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas podczas Jasełek i wręczy prezenty dla grzecznych dzieci.

Na pożegnanie dzieci wręczyły pani urzędniczce kwiaty z podziękowaniami. Wydarzenie to zostało uwiecznione na licznych fotografiach.