Jesteś tutaj:

Wizyta górnika z KWB Bełchatów

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nam nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, ale również z Barbórką. Dlatego w dniu 05 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu górnika z Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”. Gość pojawił się w górniczym stroju galowym i wyjaśnił dzieciom: z jakich elementów składa się taki strój, jakie znaczenie ma kolor pióropusza, na czym polega praca górnika. Gość wyjaśnił, że biały pióropusz noszą sztygarzy, inżynierowie, zielony- dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz posiadają zwykli górnicy, natomiast czerwone – członkowie orkiestry górniczej. Dzieci obejrzały też film o codziennej, ciężkiej pracy górnika. Podczas spotkania wszystkim towarzyszyły wesołe miny i dobre humory. Przedstawiciele grup złożyli na ręce gości laurki oraz życzenia z okazji Barbórki dla wszystkich górników Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”. Każdy przedszkolak został obdarowany przez gości cukierkami. Na pamiątkę zostały zrobione zdjęcia.