Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte pt.: „Przygotowujemy kartki świąteczne”

Dnia 04 grudnia 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie 5 – latków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Przygotowujemy kartki świąteczne”.

Tego dnia Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Głównym celem spotkania było rozwijanie kompetencji czytelniczych u dzieci, rozwijanie analizy i syntezy słuchowej, rozwijanie wrażliwości muzycznej dziecka, poprzez wspólny śpiew i taniec, usprawnienie motoryki rąk podczas wykonywania kartek świątecznych, wzmacnianie koncentracji uwagi.

Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. wykonywać ćwiczenia logopedyczne i  gimnastyczne, wysłuchać opowiadania i odpowiedzieć na pytania dotyczące jego treści, ułożyć wyraz „koperta” z ruchomego alfabetu.

W drugiej części zajęć dzieci wykonywały kartki świąteczne wg własnego pomysłu, które mogły zabrać do domu i wysłać najbliższym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie nauczycielka podziękowała wszystkim za wspólną zabawę oraz zaprosiła na kolejne zajęcia otwarte.