Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte pt.: „Do czego służyło?”

Dnia 31 października 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie 5 – latków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Do czego służyło?”.

Tego dnia Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Głównym celem spotkania było kształtowanie świadomości  schematu własnego ciała, rozpoznawanie lewej i prawej strony ciała, aktywne uczestniczenie w zabawach przy akompaniamencie muzycznym, tworzenie okazji do rozbudzenia zaciekawienia przedmiotami z najbliższego otoczenia poprzez różnorodne zabawy, bogacenie mowy czynnej i biernej dziecka w oparciu o zagadnienia dotyczące przedmioty codziennego użytku, rozwijanie umiejętności manualnych dłoni.

Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, rozpoznać i posegregować przedmioty codziennego użytku używane w dzisiejszych czasach oraz dawniej, tańczyć, wykonywać zadania w kartach pracy. Dużą radość sprawiły ćwiczenia grafomotoryczne wykonywane na dużych tackach przy użyciu  kaszy manny.

W drugiej części zajęć dzieci brały udział w wycieczce do Muzeum Braci Czeskich, które znajduje się na terenie naszego przedszkola, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć przedmioty codziennego użytku z dawnych lat.

Na zakończenie nauczycielka podziękowała wszystkim za wspólną zabawę oraz zaprosiła na kolejne zajęcia otwarte.