Jesteś tutaj:

„Pasowanie na przedszkolaka”

Dnia 25 października 2017 r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie odbyła się uroczystość pt.: „Pasowanie na przedszkolaka”. Jest to uroczystość, która na stałe zapisała się w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci.

Celem spotkania było wspomaganie procesu adaptacji dzieci w przedszkolu, a także wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i  radości.

Na uroczystość przybyli rodzice, opiekunowie nowo przyjętych dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Cztery grupy przedszkolaków pod kierunkiem nauczycieli przygotowały program artystyczny, który obejmował recytację wierszy, śpiewanie piosenek, tańce oraz grę na instrumentach. Po zakończeniu występów oklaskom nie było końca.

Pasowania, olbrzymim ołówkiem, dokonała pani dyrektor przedszkola mgr Maria Janczyk-Kukieła, która życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Każdy pasowany przedszkolaczek otrzymał pamiątkowy dyplom oraz czapkę na początek wspólnej edukacji.

Uroczystość zakończyła się pozowaniem do pamiątkowych zdjęć i owocowym poczęstunkiem ufundowanym przez rodziców.