Jesteś tutaj:

HODOWLA MOTYLI

Wiosna to piękna i wspaniała pora roku, przyroda budzi się do życia, a my mamy możliwość obserwacji zjawisk i procesów wzbogacających nasze otoczenie.

W Przedszkolu Edukacyjnym im. J. A. Komeńskiego wspólnie z dziećmi założyliśmy własną hodowle motyli. Mieliśmy możliwość obserwacji cyklu życia od gąsienicy do dorosłego motylka. Dzięki naszej hodowli dzieci mogły na własne oczy obserwować złożony proces życia tych pięknych i fascynujących owadów. Dzieci obserwowały gąsienice, które zjadały rośliny, przechodziły wylinki, zmieniały naskórek – rosły z dnia na dzień, następnie zamieniły się w poczwarki, z których wykluły się  piękne motyle.

W przedszkolu popularyzujemy zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, w tym również ochrony motyli.

Dzieci podczas naszego wspólnego projektu hodowlanego z wielkim zainteresowaniem obserwowały gąsieniczki, porównały ich wielkości i zapewniały im odpowiednie warunki życia i rozwoju. Empatia i troska jaką dzieci wykazywały w odniesieniu do małych żyjątek zasługuje na podziw i uznanie. Niewątpliwie niezwykłym wydarzeniem z niecierpliwością oczekiwanym przez przedszkolaków było przeobrażenie się poczwarek w piękne barwne motyle. Całe przedsięwzięcie wymagało od dzieci dużej dawki cierpliwości i uwagi. Po zakończeniu całkowitego procesu przeobrażenia gąsieniczek, dzieci mogły wspólnie wypuścić motyle na podwórku przedszkolnym.