Jesteś tutaj:

Wycieczka do kina Helios w Bełchatowie oraz na Taras Widokowy Kopalni węgla brunatnego w Kleszczowie

Dnia 30 maja 2017r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie udały się na wycieczkę. Pierwszym przystankiem było Kino HELIOS w Bełchatowie. Tam zobaczyliśmy ciekawą bajkę pt. „Rico – prawie bocian”.

Rico jest wróblem, który po śmierci rodziców zostaje przygarnięty przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice porzucają go w gnieździe, udając się na migrację do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż. Korzysta przy tym z wszelkich możliwych środków transportu, a towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

Dzięki ciekawym postaciom i ich niezwykłym przygodom udało się produkcji przekazać aktualne przesłanie, że w życiu można osiągnąć wszystko, jeśli się tylko tego chce i ciężko nad tym pracuje. Nikt nie jest gorszy tylko ze względu na to, że inaczej wygląda lub dziwnie się zachowuje. Każdy zasługuje na szacunek i szansę. Dorośli to wiedzą albo przynajmniej powinni wiedzieć. Dla dzieci jest to znakomita lekcja tolerancji podana w zabawny sposób.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był Taras Widokowy Kleszczów na odkrywkę Kopalni Węgla Brunatnego – KWB Bełchatów. Widok z Tarasu zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Wspólnie mogliśmy podziwiać teren kopalni z koparkami i taśmociągami, z kominami Elektrowni „Bełchatów”  w tle, a także odkrywkę kopalni i ogromne maszyny, które z perspektywy tarasu wyglądają jak zabawki.