Jesteś tutaj:

Wizyta w Przedszkolu Edukacyjnym policjanta z Komisariatu Policji w Zelowie

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłym gościem, oczekiwanym z  niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki był funkcjonariusz Policji z którym dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie spotkały się 25 maja 2017r.

Celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w Internecie, lecz nie obyło się bez wielu pytań dzieci dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant opowiadał  o bezpiecznym zachowaniu na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Na pożegnanie dzieci wręczyły policjantowi kwiaty oraz laurki z podziękowaniami, które sprawiła policjantowi ogromną radość. W nagrodę dzieci otrzymały obietnicę ponownych odwiedzin. Zapraszamy już dziś!