Jesteś tutaj:

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Zelowie

We wtorkowe przedpołudnie 23 maja 2017 r.  przedszkolaki z grupy 3, 4 – latków odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Zelów.

Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta                   w bibliotece. Na początku spotkania pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece, pracy w niej oraz zasadach korzystania z księgozbioru. Potem przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Dzieci poznały sposób wypożyczania książek. Zobaczyły część biblioteki, w której dzieci mogą wypożyczać książki, część dla dorosłych oraz kącik czytelniczy. Przedszkolaki z radością buszowały między półkami.

Każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Dzieci z ciekawością oglądały obrazki w książkach, a książeczki z trójwymiarowymi obrazkami cieszyły się największym powodzeniem. Oprócz oglądania książek dzieci chętnie zajmowały się pozowaniem do zdjęć. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że chcą być czytelnikami biblioteki.

Na koniec pani bibliotekarka dostała od dzieci kwiaty z podziękowaniami.