Jesteś tutaj:

Spotkanie z pracownikami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie

Praca strażaka jest bardzo ważna, ale i bardzo niebezpieczna. Strażacy pomagają nam w wielu sytuacjach. Nie tylko gaszą pożary, ale również wypompowują wodę z zalanych budynków, zdejmują zwierzaki z drzew, niszczą gniazda szerszeni i os. Wielu przedszkolaków marzy o tym, aby zostać strażakiem.

W celu przybliżenia dzieciom pracy strażaka, w piątek 19 maja 2017r. zostało zorganizowane spotkanie z pracownikami Ochotniczej  Straży Pożarnej w Zelowie.

Podczas spotkania ze strażakami dzieci zostały zapoznane z pracą w jednostce, sprzętem ratowniczym (gaśnice, wozy strażackie i specjalistyczny sprzęt do ratowania ludzi i mienia).  Strażacy w ramach ciekawostki zaprezentowali nam działania i sprzęt, który używają do gaszenia pożarów oraz podczas powodzi i wypadków. Syreny alarmowe i wóz bojowy na sygnale wywołały przerażenie na niektórych twarzach, lecz po chwili wszystko wróciło do normy, a dzieci z ciekawością słuchały opowieści druha z wieloletnim stażem. Wiele emocji wywołał pokaz armatek wodnych i węży.  Można było zobaczyć i przymierzyć maski używane w czasie dużego zadymienia i dmuchawę do likwidowania zadymienia.

W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły panom strażakom kolorowe laurki i kwiaty.