Jesteś tutaj:

Spotkanie z Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie

W dniu 19 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości w Przedszkolu Edukacyjnym im. J. A. Komeńskiego, strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw   z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują  strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Strażacy zorganizowali pokaz zastosowania poszczególnych narzędzi i specjalistycznych ubiorów. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki i pokaz wykorzystania węzów strażackich i działka wodnego.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Strażacy otrzymali pamiątkowe podziękowania wykonane przez dzieci.

Całe spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich, natomiast uwieńczeniem wizyty strażaków było wykonanie wspólnego zdjęcia.