Jesteś tutaj:

„Święto Polskiej Niezapominajki” w Przedszkolu Edukacyjnym

Dnia 15 maja 2017r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie uroczyście obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki.

Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów. Dzień niezapominajki to również dzień serdeczności, życzliwości i radości. Zapoczątkował je Andrzej Zalewski, redaktor radiowej „Jedynki” prowadzący audycję „ Ekoradio”. Organizując to święto staramy się rozbudzić w nich miłość i szacunek do otaczającej przyrody.

Tego dnia dzieci poprzebierane w niebiesko-żółte stroje bawiły się w rytmach wiosennej muzyki dziecięcej oraz malowały niezapominajkowe kotyliony. Po pracy plastycznej na wszystkie grupy czekała wspólna zabawa przy rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych oraz polonistycznych przygotowanych na tablicy interaktywnej.

Po wspaniałej zabawie dzieci czekał słodki poczęstunek oraz sesja fotograficzna.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było oglądanie teatrzyku pt. „Zagubiona owieczka”, który zaprezentowali aktorzy z Teatru Eden z Krakowa.