Jesteś tutaj:

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

„Niezapominajki to są kwiatki z bajki”- tak brzmią słowa piosenki opisujące te urokliwe kwiatki.

Dnia 15 maja 2017r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie uroczyście obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki.

Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia i przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

W naszym przedszkolu z okazji Święta Polskiej Niezapominajki odbyła się wspólna zabawa integracyjna dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci wspólnie się bawiły, tańczyły, śpiewały i pląsały. Dla dzieci zostały zorganizowane konkursy i zabawy muzyczno-ruchowe.

Po wyczerpujących harcach dzieci miały możliwość regeneracji siły podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Uwieńczeniem wspólnego balu było wykonanie pamiątkowych kotylionów.