Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „Wiosenna łąka”

Dnia 08 maja 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w  grupie 3, 4 – latków odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt.: „Wiosenna łąka”.

Celem zajęć było tworzenie okazji do rozbudzenia zaciekawienia dzieci światem przyrody poprzez różnorodne zabawy. Dzieci bogaciły mowę czynną i bierną  w oparciu o zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego- łąki.

Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m.in. zaśpiewać piosenkę pt. „Polska, biało – czerwoni ”, odpowiedzieć na pytania dotyczące Polski, powiedzieć wiersz z pamięci pt. „Barwy ojczyste”, zatańczyć taniec kwiatów, policzyć zwierzątka i owady mieszkające na łące. Ponad to w celu rozwijania zdolności czytelniczych dzieci układały wyraz „łąka” z klocków LOGO. Po  tym zadaniu dzieci wspaniale bawiły się w zabawę ruchową pt. „Bocian i żaby”.

Po zabawach ruchowych dzieci wraz z Rodzicami miały wykonać pracę plastyczną: rośliny o owady mieszkające na łące.

Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnego lepienia z plasteliny i wycinania nożyczkami.

Zajęcia zakończyły się utworzeniem wspaniałej makiety łąki pełnej trawy, kwiatów, mrówek oraz pszczół na konkurs plastyczny pt. „Narodziny łąki”.