“..ALE TO JUŻ BYŁO…” co robiliśmy w przedszkolu

Wiosenne hodowle

Początek wiosny to czas budzącej się do życia przyrody i wytężonych prac  w ogrodzie.  Również dzieci z grupy 3-latków  aktywnie rozpoczęły przygotowania do założenia wiosennych hodowli.

Dzieci w przedszkolu sadziły nasionka i cebulki. Roślinki zagościły na naszym parapecie, teraz codziennie będziemy o nie dbać i obserwować jak rosną.

Kolorowe eksperymenty

Dzieci z grupy 3-latków w ramach zajęć uczestniczyły w eksperymencie pt. „Kolory tęczy”. Z radością i zainteresowaniem obserwowały i przeżywały kolejne jego etapy  oraz aktywne w nim uczestniczyły. Dzieci ponadto wykazały się znajomością podstawowych kolorów w języku polskim oraz angielskim.

Wiosenny pokaz mody

W marcu do naszego przedszkola zawitała wiosna, w związku z tym faktem w grupie 3-latków został zorganizowany wiosenny pokaz mody.

Przedszkolaki dokonały segregacji ubrań ze względu na porę roku.

Segregujemy śmieci

W ramach akcji ekologicznej w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko-Reformowanej przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach praktycznych pt.„Segregujemy śmieci”.