Jesteś tutaj:

Audycja muzyczna „S.O.S dla Ziemi”

Dnia 12 kwietnia w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie odbył się koncert muzyczny pt. „S.O.S dla Ziemi”.

Dzieci z Przedszkola Edukacyjnego miały możliwość uczestnictwa w kolejnej audycji muzycznej prowadzonej przez Pana Witka.

Kwietniowe spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania listu od Matki Natury. Napisała go do nas z prośbą o to byśmy coś zrobili by nasze powietrze nie było tak zatruwane. Jeśli nic nie zrobimy, to w przyszłości będziemy musieli chodzić w masce na twarzy, by ta nam oczyszczała powietrze. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę pt. „Jak nie my to kto”.

Poznaliśmy nowe instrumenty muzyczne na których grał dla nas p. Krzysztof, a były to: saksofon altowy, wygięty (zbudowany z metalu i drewnianego stroika), saksofon sopranowy, prosty oraz klarnet dęto-blaszany, składany na 5 części.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie śpiewając i pląsając w rytm znanych przebojów z dziecięcego repertuaru.