Jesteś tutaj:

Przegląd Bajki Czeskiej

W Przedszkolu Edukacyjnym im. J. A. Komeńskiego w dniach od 10.04.2017r do 11.04.2017r. odbyło się spotkanie z kulturą czeską w postaci VII Przeglądu Bajki Czeskiej, na który zaprosiliśmy nauczycieli oraz dzieci 5 i 6 – letnie z innych przedszkoli i szkół w Zelowie. Przegląd rozpoczął się nauką powitania w języku czeskim – Ahoj, a następnie na wielkim projektorze wyświetliliśmy najsłynniejsze czeskie bajki tj.: „Przygody krecika”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Makową Panienkę”, „Żiżalaci”, „Maxi pies” oraz „Przygody Rumcajsa”. „Przegląd bajki czeskiej” zakończył się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. : „Moja ulubiona bajka czeska”. Do konkursu zgłosiło się bardzo wielu uczestników. Autorzy najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni podczas „XV Festiwalu Teatrzyków  Przedszkolnych” organizowanych w Muzeum Braci Czeskich znajdującym się przy Przedszkolu Edukacyjnym w Zelowie.