Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA OTWARTE „W WIELKANOCNEJ KRAINIE”

Dnia 7 kwietnia 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „W wielkanocnej krainie”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścia przedszkolaków oraz dziewięcioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć wielkanocne hasło z papierowych jajek, wymienić potrawy, które powinny znaleźć się w świątecznym koszyczku i przyporządkować do nich nazwy.

Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było rozwiązanie zagadek i zadań ukrytych w jajkach niespodziankach, które zostały umieszczone w specjalnym wielkanocnym koszyku. Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonywaniem świątecznych kartek w kształcie pisanki i ozdobieniem ich dostępnymi materiałami. Radości, jakie płyną z tworzenia własnych prac plastycznych, nie było końca.