Jesteś tutaj:

„Wiosenne kwiaty” – zajęcia otwarte

Dnia 24 marca 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Wiosenne kwiaty”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścia dwoje przedszkolaków oraz pięcioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. odpowiadanie na pytania do quizu dotyczące wiosny, wymienienie nazw poznanych kwiatów i ich podział na sylaby, rozwiązanie hasła poprzez uporządkowanie cyfr od najmniejszej do największej, wskazywanie stron ciała oraz udział w zabawie dydaktycznej pt. „ Ogród wiosny”, gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności w zakresie matematyki.

Najciekawszym zadaniem było indywidualne wykonanie karty pracy pt. „ Mój wiosenny ogródek”, gdzie dzieci wykonywały ćwiczenia pod dyktando nauczyciela rysując w odpowiednich miejsca  odpowiednie emblematy tj. kwiatek, słońce itd.

Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.