Jesteś tutaj:

ROBIMY SAŁATKĘ WARZYWNĄ!

Zdrowie to  najwyższa wartość człowieka. Jego brak ogranicza naszą aktywność, uniemożliwia realizację planów i marzeń. Jesteśmy zdrowi, gdy nie chorujemy, mamy właściwy stosunek do siebie i otaczającego świata, umiemy sobie radzić ze stresem. Zdrowie jest bogactwem społeczeństwa, to kapitał, który pozwala nam osiągnąć cele i spełnienie w życiu.

Mając na uwadze powyższe, dnia 31.03.2017r. przedszkolaki uczyły się przygotowywać samodzielnie zdrową i pyszną sałatkę warzywną. Średniaki bardzo starannie przygotowały się do tego zadania. Przyniosły do przedszkola zdrowe i ugotowane już produkty spożywcze, umyły ręce i zajęły swoje stanowiska pracy. Najpierw nauczycielka pokazała jak łatwo i bezpiecznie pokroić dany produkt. Przypomniała również średniakom o bezpiecznym zachowaniu się przy stole. Dzieci z radością wykonywały sałatkę i później z wielkim apetytem ją spożywały.