Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte pt.: „Zwierzęta na wsi”

Zajęcia otwarte pt.: „Zwierzęta na wsi”

                        

 

Dnia 28 marca 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w  grupie 3, 4 – latków odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt.: „Zwierzęta na wsi”.

Celem zajęć było poszerzanie wiedzy dotyczącej mieszkańców gospodarstwa wiejskiego, poprzez oglądanie filmu edukacyjnego oraz gry komputerowe, a także organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystaniu i rozwijaniu zdolności czytelniczych.

Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m.in. zaśpiewać piosenkę pt. „Marzec – czarodziej”, wykonać zabawy logopedyczne, obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Bajka o konikach na karuzeli” i odpowiedzieć na pytania zadawane przez nauczyciela. Ponad to w celu rozwijaniu zdolności czytelniczych dzieci układały wyrazy z klocków LOGO. Po  tym zadaniu dzieci wykonały piękne koniki podczas pracy plastycznej.

Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych.

Zajęcia zakończyły się grami edukacyjnymi przy użyciu tablicy multimedialnej, które zaangażowały wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.