Jesteś tutaj:

WYCIECZKA DO ZSP W ZELOWIE

Dnia 08.03.2017r. średniaki z Przedszkola Edukacyjnego wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie na wystawę etnograficzną ,,Przeszłość zaklęta w przedmiotach”.

Na wystawie zostały zaprezentowane narzędzia i urządzenia, pochodzące z pierwszej połowy ubiegłego wieku, używane głównie na wsiach. Wystawa połączona była z lekcjami poświęconymi historii i zastosowaniu, między innymi: cepa, kopańki, cierelicy, kołowrotka, praski do sera, masielnicy, maglownicy, żelazek na żarna i duszę.

Przedszkolaki uczestniczyły nie tylko w lekcjach, ale także w grach edukacyjnych, w trakcie których sprawdziły i utrwaliły wiedzę, zdobytą podczas oglądania wystawy. Była to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć jak żyło się w czasach, gdy nie było prądu, co było dla nich ogromnym zaskoczeniem.