Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA OTWARTE ,,KOSMOS- GWIAZDY I PLANETY”

24 lutego 2017r. odbyły się kolejne zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem było „Kosmos- gwiazdy i planety”. Głównym celem zajęć było rozwijanie umiejętności właściwego korzystania ze sprzętów multimedialnych, wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z Kosmosem oraz rozwijanie mowy. Zajęcia były poprowadzone z zamiarem zainteresowania dzieci tematyką dotyczącą Układu Słonecznego. Dzieci między innymi rozwiązywały zagadki umieszczone na tablicy multimedialnej, wysłuchały i obejrzały prezentację pt. ,,Układ Słoneczny” oraz metodą origami składały rakiety. Dodatkowo najwięcej radości sprawiło dzieciom tworzenie kosmicznej burzy meteorytów, czyli deszczu gwiezdnego z wykorzystaniem chusty animacyjnej i folii aluminiowej. Jednak dla dzieci najważniejsze było to, że mogły pracować wspólnie z rodzicami, którym taka forma zajęć bardzo przypadła do gustu, a podczas której mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego.