Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „W prehistorycznym lesie”

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „W prehistorycznym lesie”

                        

Dnia 21 lutego 2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w  grupie 3, 4 – latków odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt.: „W prehistorycznym lesie”.

Celem zajęć było poszerzanie wiedzy dotyczącej dinozaurów, poprzez oglądanie filmu edukacyjnego, a także organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystaniu i rozwijaniu zdolności matematycznych.

Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Wszyscy uczestnicy zabawy przywitali się piosenką pt. „Witamy”, która wprowadziła miły nastrój.  Podczas zajęć dzieci zamieniały się w dinozaury i reagowały na polecenia nauczyciela, kształtowały umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi, a także jako mały archeolog odkrywały pędzelkami zakopane w piasku skamieliny i kości dinozaurów.

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat dinozaurów dzieci musiały wykonać zadania matematyczne: przeliczanie dinozaurów, określanie gdzie jest więcej, szeregowanie dinozaurów od najmniejszego do największego oraz od największego do najmniejszego itp. Po  tych zadaniach dzieci lepiły z plasteliny swoje wymyślone dinozaury. Na wystawie prac plastycznych zagościły wspaniałe zwierzęta z prehistorycznego lasu, które cieszyły oko przez długi czas.

Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych.