Jesteś tutaj:

Audycja muzyczna pt.:,,W Bajkowej Krainie”

Audycja muzyczna pt.:,,W Bajkowej Krainie”

Dnia 15 lutego gościliśmy artystów Filharmonii Łódzkiej z audycją muzyczną pt.: „ W Bajkowej Krainie”. Pan Witek rozpoczął audycję tradycyjnie od piosenki rozpoczynającą każde nasze spotkanie, „Kto, bo jak nie my to, kto …”.

Pan Witek tym razem przywiózł do przedszkola Pana Kamila, muzyka który zaprezentował dzieciom różne instrumenty. Był werbel, kastaniety oraz pra pra pra pra …. prababcia pudełka na pomarańcze, na którym dawniej grali handlarze cytrusów, czyli cajon. Każde chętne dziecko miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas gry na wszystkich instrumentach. Powstała nawet wspaniała orkiestra, która wygrywała ciekawe rytmy do grającej muzyki. Na koniec spotkania Pan Witek zaprosił na kolejną audycję w miesiącu marcu obiecując, że spotkamy się już w wiosennej aurze.