Jesteś tutaj:

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

14.02.2017r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie odbył się „Serduszkowy Bal Karnawałowy”.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, kucyki Pony, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu zaproszono do wesołej zabawy.

Z okazji Balu Karnawałowego panie przygotowały wiele atrakcji zachęcając do wspólnego tańca i śpiewu. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach integracyjnych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci miały okazję zregenerować siły dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez rodziców.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się niespodzianki przygotowane przez panie, dzieci mogły wykonać zgniotki z wykorzystaniem różnego wypełnienia. Ponadto 3-latki otrzymały pamiątkowe serduszkowe opaski i balony, które towarzyszyły dzieciom podczas licznych zabaw, tańców i pląsów.

Po kilku chwilach wypoczynku i poczęstunku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.