Jesteś tutaj:

„Zamieszania w kurzostanie” – przedstawienie teatralne

Do Przedszkola Edukacyjnego w dniu 23.09.2016r. zawitał Teatr Lalek ,,Psikus” z Łodzi. Starszaki wraz z pozostałymi grupami obejrzały przedstawienie teatralne zatytułowane ,,Zamieszanie w Kurzostanie”:

,,Do kurzowej krainy rządzonej przez króla Kurzymierza i królową Kurzawę, nieopatrznie wpada Miś. Spotyka tam zakurzonego, uwięzionego motyla, któremu pomaga uciec z niewoli. Motyl zwołuje domowe sprzęty służące do sprzątania (szczotkę, śmietniczkę, odkurzacz itp.) i wydaje walkę krainie Kurzoli żeby w  rewanżu uwolnić Misia.

Przedstawienie ubarwione wesołymi piosenkami i tańcem Kurzoli, zmusza dzieci do czynnego udziału. Dziewczynki demonstrują jak się ściera kurz z mebli i zamiata podłogę, chłopcy pokazują jak należy trzepać dywany i obsługiwać odkurzacz. A wszystko przerywane intrygami i zamieszaniem na królewskim dworze.”

Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie , a na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami.