Jesteś tutaj:

X Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”

25 listopada w Domu Kultury odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”. Gospodarzem konkursu było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Zelów. Celem  konkursu było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu i przebiegał w VI rundach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy starszaków: Antoni Kuśmierek, Kuba Światłowski i Karol Rąkowski. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego. Znały wybrane znaki drogowe. Umiały zabandażować ranę głęboką na przedramieniu i potrafiły udzielić poprawnych odpowiedzi na wybrane losowo pytania. Wykazały się także znajomością  numerów alarmowych i wiedziały, kiedy można z nich skorzystać. Stres był duży, ale drużyna poradziła sobie świetnie z wszystkimi zadaniami i zajęła I miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a dla przedszkola zdobyły dyplom i książkę „Pierwsza Pomoc. Poradnik dla dzieci”. Na koniec konkursu był słodki poczęstunek a każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy.