Jesteś tutaj:

„Robimy ozdoby” – zajęcia otwarte

Dnia 15 grudnia 2016r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Robimy ozdoby”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścia dwoje przedszkolaków oraz trzynaścioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. rozwiązać zagadki związane ze świętami Bożego Narodzenia, odpowiedzieć na pytania do wiersza T. Kubiaka pt. „Wesoła choinka” oraz uczestniczyć w zabawach ruchowych.

Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie bombki choinkowej przez rodziców wraz z dzieckiem z różnych materiałów plastycznych oraz wspólne wykonanie choinki ze świerkowej szyszki i udekorowanie jej kolorowymi koralikami i lametą. Po wykonaniu zadania wspólnie oglądaliśmy wykonane prace i zaśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Radości nie było końca.

Na zakończenie nauczycielka podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę, złożyła życzenie radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych wymarzonych prezentów od Mikołaja oraz poczęstowała dzieci i rodziców świątecznymi pierniczkami