Jesteś tutaj:

„Książka – nasz przyjaciel” – zajęcia otwarte

Dnia 9 listopada 2016r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Książka – nasz przyjaciel”

W zajęciach wzięło udział dwadzieścia dwoje przedszkolaków oraz pięcioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. wysłuchanie wiersza J. Huszczy pt. „Skarga książki” i udzielenie odpowiedzi na pytania, odgadywanie bajek po charakterystycznym dla nich rysunku i przyporządkowanie tytułu, rozwiązywanie zagadek oraz rozpoznawanie bajki po krótkim fragmencie tekstu. Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było wykonanie zakładek do książek, poprzez dowolne ozdobienie prostokątnych kartoników papieru. Po wykonaniu zadania wspólnie oglądaliśmy wykonane prace umieszczone w galerii prac plastycznych.

Na zakończenie nauczycielka podziękowanie wszystkim za wspólną prace i zabawę.