Jesteś tutaj:

Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

30 września 2016 r., na kompleksie boisk „Orlik” znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie,  po raz drugi odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w której wzięła udział grupa starszaków z naszego przedszkola.

Pięcio i sześciolatkowie z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Zelów rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na dystansie 40 m, skoku w dal z miejsca i rzucie piłeczką palantową. Mimo młodego wieku i braku doświadczenia dzieci bardzo dokładnie i sprawnie wykonywały zadania ruchowe, a dzięki rywalizacji było wiele emocji ale również doskonała zabawa.

Jak przystało na prawdziwą olimpiadą nie brakło ceremoniału olimpijskiego oraz nagród dla uczestników. Złote, srebrne i brązowe medale zawisły na szyjach najlepszych zawodników.  Serdeczny uścisk dłoni i wręczony pamiątkowy dyplom przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 Jana Kozłowskiego zwiększył jeszcze rangę zwycięstwa.

Naszym najlepszym zawodnikiem okazała się Lena Woźniak, który w rzucie piłeczką palantową zajęła I miejsce oraz w skoku w dal z miejsca zajęła II miejsce. Gratulujemy!