Jesteś tutaj:

„Co tak pięknie gra?” – audycja muzyczna

Dnia 12 października uczestniczyliśmy w audycji muzycznej pt:, „Co tak pięknie gra?”. Pan Witek zaprosił po raz pierwszy do naszego przedszkola Pana Maćka, który przywiózł ze sobą instrument – flet elektroniczny / saksofon elektroniczny. Dzieci wsłuchiwały się w brzmienie muzyki granej przez naszego gościa. Pana Maciek pokazał przedszkolakom, jakie inne instrumenty można wygrywać na flecie elektronicznym, a dzieci starały się je odgadywać. Była duda, trąbka i flet. Pan Maciek potrafił również naśladować ustami różnie dźwięki wydawane na przykład przez samochód, helikopter czy perkusję. Zapoznał nas również z BIG-BOX muzyką graną ustami. Na zakończenie audycji wszystkie dzieci tańczyły wspólnie do znanej piosenki „Wyginam śmiało ciało”