Jesteś tutaj:

„Białe święta” – audycja muzyczna

Dnia 07 grudnia nasze przedszkolaki, jak co miesiąc, uczestniczyły w koncercie muzycznym pt: ”Białe Święta”. Tym razem Pan Witek zaprosił do naszego przedszkola Peruwiańczyka Rafaela, czyli Rafała, który obecnie mieszka w Polsce. Na początku koncertu Pan Witek opowiadał o Świętach Bożego Narodzenia tych w Polsce i o tych poza granicami naszego kraju.  Dzieci wysłuchały świątecznych piosenek wykonanych przez naszego gościa w rytmach argentyńskich i wenezuelskich. Następnie dowiedzieliśmy się, że dzieci w Peru nie dostają prezentów od Mikołaja 6 grudnia, lecz 7 grudnia, a Mikołaj chodzi ubrany w czerwonej kamizelce i w klapkach – japonkach. Na zakończenie koncertu nasz gość zaśpiewał, w swoim ojczystym języku, piękną kolędę pt: „Cicha noc”, a potem wszyscy razem śpiewaliśmy ją po polsku. Pan Witek złożył wszystkim życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a dzieciom mnóstwa wspaniałych prezentów pod choinką. Do zobaczenia w styczniu.